O MNE

Ahoj! Som Lucia a šije mi to!

Vyštudovala som stavebnú fakultu, pracovala ako letuška, neskôr som sa zamestnala v nadnárodnej realitnej spoločnosti a momentálne som na rodičovskej dovolenke s mojím malým „ŇuŇu“. („Viem...NUDAAAAAAAAA.......“)

Keďže som veľmi aktívny človek, využila som svoje voľno od korporátneho života  a začala som sa vo veľkom venovať niečomu o dosť kreatívnejšiemu - šitiu.(„Čo Vám poviem....klasický prípad matky na materskej ....“ )

A keďže rada myslím vo veľkom, neostala som len pri šití pre môjho malého “ŇuŇu“ ale  založila som rovno značku “ŇuŇu“. Vytvorila som dielňu, nakúpila látky, stroje, spustila predaj na Facebooku, vytvorila predajný panel v lokálnom obchode („Kvetinky od Alenky - Čerešňová 2, 900 25, Chorvátsky Grob“), spustila tento eshop a predaj v “Kaštieli Čičmany“...... („Sama som zvedavá kde to celé skončí.") Mám neuveriteľné šťastie, že môj syn je usmievavý "škero", rád je stredobodom pozornosti, ničoho sa nebojí a zbožňuje fotenie. Takže ústrednou postavou "ŇuŇu" je práve on. Zároveň rád často a dlho spinká, takže ja sa môžem po nociach venovať šitiu.

Najradšej si robím čo chcem. A preto ma celá práca okolo “ŇuŇu“ neuveriteľne baví. Nikto a nič ma neobmedzuje. Šijem si veci aké sa mi páčia, vyberám látky, ktoré si zamilujem. Neriadim sa pravidlami a šablónami ako riadiť podnik, robiť reklamu.....Mám veľmi veľa nápadov a neviem sa dočkať kedy ich všetky uskutočním.

Neznášam čakanie, a preto si veľmi zakladám na tom, aby ani moji zákazníci nemuseli čakať. Darí sa mi doručiť objednávky do 2-3 dní, načo som veľmi hrdá.

Držím sa hesla na ktoré sa podľa mňa už v poslednej dobe dosť zabúda: „Náš zákazník - Náš pán!“ Najdôležitejšia je pre mňa spokojnosť zákazníkov. („A naozaj to neberiem len ako nejaké klišé“)

Musím uznať, že je dosť náročné byť zároveň mamou ("A to mám toho najúžasnejšieho syna".), krajčírkou, finančnou riaditeľkou, marketingovou riaditeľkou, skladníkom, nákupcom, správkyňou sociálnych sietí, administrátorkou e-shopu, fotografkou, administratívnou pracovníčkou, kuriérom.....

Preto som  veľmi vďačná za podporu a pomoc môjho muža (zároveň modela, fotografa, opatrovateľa, kuchára.....) a mojich rodičov a brata (hlavných opatrovateľov). Ďalej určite musím poďakovať Miroslavovi Marcinkovi (študent Fakulty managementu Univerzity Komenského v Bratislave), ktorý používa “ŇuŇu“ eshop ako podklad k jeho bakalárskej práci. Bez Mira by tento eshop ani neexistoval a ty by si ani nemal/a možnosť čítať tieto riadky.

Najväčšia vďaka však patrí Jarke K.(zakladateľka značky “TRDLO“ www.trdloshop.sk). („Áno, naozaj na svojom e-shope propagujem ďalšiu značku. A naschvál som si nechala samostatný odsek venovaný práve jej .“). Jarka je človek s veľkým srdcom a neuveriteľne veľkým prehľadom o rôznych materiáloch a technikách šitia. Viem sa ňou rozprávať o šití snáď neustále. Vždy keď potrebujem s niečím poradiť, ona je tá čo vždy s úsmevom pomôže.

Ďakujem aj tebe, že si sa dočítal/a až do konca a všetkým mojím zákazníkom, bez ktorých by “ŇuŇu“ neexistovalo. Milujem ten pocit, keď čakám v potravinách na pokladňu a dieťa idúce okolo má na sebe“ŇuŇu“ mikinu, alebo keď čakám v rade na cigánsku a pani predo mnou má na hlave “ŇuŇu“ čiapku. Ten pocit vážne stojí zato!

Tvoja Lucia "ŇuŇu"